Enlarge the photo to inspect the label.
Quinta de Saes "Reserva Estágio Prolongado" Dâo
per bottle · incl. VAT€26.33 per litre
99 In stock
Drinking window: From nuRegion: Dâo
Delivery & collection
We ship with PostNL. The actual delivery costs are calculated at checkout. Collection from our shop in Soest is also available.
Visit our shop in Soest. Leon Gommers is happy to help you choose a suitable wine in person. You can also call or email us.
Shop & opening hoursProduct information
Quinta de Saes "Reserva Estágio Prolongado" Dâo Vintage: 2015. Producer: Quinta de Saes, Dão. Total volume: 750 ml.
Original notes from Leon Gommers — Dutch
De druiven voor deze wijn komen van een historische wijngaard en zijn met uiterste zorg geselecteerd. het resultaat is een elegante wijn.
Samen met zijn dochter, Maria, cultiveert Alvaro Castro - één van Portugal's meest gerespecteerde wijnmakers - met veel zorg en respect, prachtige inheemse druivenrassen. waarmee hij elegante, fijne en evenwichtige wijnen weet te maken.
Naar deze oogst van 2015, de meest recente op de markt, werd er lang naar uitgekeken, want er was de nieuwsgierigheid om deze te vergelijken met de sensationele oogst van 2014. En ondanks dat de lat erg hoog lag, stelde hij niet teleur. De puurheid van het rode en wilde fruit domineert het aroma, ook licht floraal, goed ondersteund door de karakteristieke vegetale achtergrond van Pellada-wijnen. De mond is zacht, erg lekker, met fijne tannines, in een geheel van goede complexiteit en elegantie, met een fijne zuurgraad, zeer goed geproportioneerd en verfrissend in zijn geheel. Een wijn die altijd zal scoren.
Druiven: Touriga Nacional, Alfrocheiro Preto (Pé de rato), Jaen, Tinta Roriz
Deze wijn wordt 10 dagen koud geweekt, om de aromatische extractie te maximaliseren. Gisting in roestvrijstalen gistingsvaten op basis van wilde gist, vervolgens 18-24 maanden gerijpt in 2e en 3e jaar gebruikte groot formaat Franse eiken vaten. Geklaard en gefilterd, daarna nog eens 6 maanden in de fles bewaard voordat het wordt vrijgegeven.
At a glance
- Vintage
- 2015
- Volume
- 750 ml
- Drinking window
- From nu
- Drink by
- 2027
- Serving temperature
- 16 to 18 degrees Celsius.
- Product type
- Wine
- Colour
- Red
- Wine style
- Stil
- Country
- Portugal
- Region
- Dâo
- Grape variety
- Touriga Nacional, Tinta Roriz, Alfrocheiro, Jaen
- Vintage type
- Vintage wine
- Oak ageing
- Yes
The producer
Quinta de Saes, Dão
Quinta de Saes makes wine in the Portuguese Dão. The Reserva Estágio Prolongado comes from carefully selected grapes from a historic vineyard. The wine is appreciated for its elegant style.
Reviews of this wine
Have you tasted this wine? Share your experience.