agrandir l'image
agrandir la photo pour inspecter l'étiquette.
Domenico Clerico "Trevigne", Barbera d'Alba, Piëmonte
par bouteille · y compris: TVA€34,60 par litre
12 En stock
Période de dégustation: De nuRégion: Piëmonte
Livraison & collecte
Nous expédions avec PostNL. Les frais réels de livraison sont calculés à la caisse. La collection de notre boutique à Soest est également disponible.
Visitez notre boutique à Soest. Leon Gommers est heureux de vous aider à choisir un vin approprié en personne. Vous pouvez également nous appeler ou nous envoyer un courriel.
Boutique et heures d'ouvertureInformations sur le produit
Domenico Clerico "Trevigne", Barbera d'Alba, Piëmonte Millésime : 2020. Producteur : Domenico Clerico, Piëmonte, Italië. Contenance totale : 750 ml.
Notes originales de Leon Gommers — en néerlandais
Domenico heeft in 1976 de wijngaarden van zijn vader overgenomen in Monforte d’Alba, aan de zuidkant van het Barolo gebied. In tegenstelling tot zijn vader, die druiventeler was, maakte en bottelde hij de wijn vanaf het begin zelf. Gaandeweg heeft hij het wijngaardareaal kunnen vergroten van 5 tot ongeveer 25 hectare met schitterend gelegen percelen, onder meer in de fameuze cru Ginestra. Hoewel Domenico wel wordt beschouwd als één van de ‘modernisti’, omdat hij werkt met rotofermenters en barriques, heeft hij toch altijd het werk in de wijngaard voorop gesteld. Hij brengt graag single vineyard wijnen uit, omdat die in zijn ogen het beste het terroir weerspiegelen. Zijn wijnen zijn doorgaans rijk, aromatisch en zelfs jong relatief gemakkelijk benaderbaar. Al met al een producent die internationaal zeer gelauwerd is omdat hij tot het uiterste gaat om kwaliteitswijnen te maken die in balans zijn en omdat hij zijn methoden constant herziet op zoek naar perfectie. Na het overlijden van Domenico heeft zijn vrouw Giuliana het beheer van de wijngaarden en de kelder voortgezet.
Intens rood van kleur. In de neus heerlijk fruit, zoals zwarte kersen en bramen en specerijen als kruidnagelen na rijping ook aardse geuren als van paddenstoelen. In de mond een zeer zachte aanzet, een zeer sappig en romig mondgevoel maar met een mooie elegantie. Lange afdronk met milde, prachtig rijpe tannines.
En un coup d'oeil
- Millésime
- 2020
- Contenance
- 750 ml
- Période de dégustation
- De nu
- À déguster avant
- 2028
- Température de service
- 16 à 18 degrés Celsius.
- Type de produit
- Vin
- Couleur
- Rouge
- Style de vin
- Stil
- Pays
- Italie
- Région
- Piëmonte
- Cépage
- Barbère
- Type de millésime
- Vin frais
Le producteur
Domenico Clerico, Piëmonte, Italië
Un des meilleurs producteurs de Barolo
Avis sur ce vin
Tu as goûté ce vin ? Partagez votre expérience.